3 goluri cu Vorskla și Știința obține a doua victorie la rând

Știința merge ceas în meciurile amicale și obține în mod categoric cea de a doua victorie consecutivă din cantonamentul din Antalya. „Leii” lui Mangia au învis formația FC Vorskla Poltava cu scorul de 3 - 0, prin reușitele lui Mitriță, Koljic și Cristea.

Data: 19.01.2019

Ora: 16:00 (17:00 - ora Turciei)

Stadion: Centrul sportiv Arcadia

Competiție: Amical

Goluri: Mitriță (min. 12), Koljic (min. 14) și Cristea (min. 74)

Universitatea Craiova: Pigliacelli (Popescu, min. 62) – Martic (Dimitrov, min. 46), Kelic (Donkor, min. 46), Tiago (Popa, min. 62), Bancu (Briceag, min. 62) – Cicâldău (Bic, min. 62), Fedele (Mateiu, min. 46) – Meza Colli (Bărbuț, min. 46), Mitriţă (Baicu, min. 62), Rocha (Mihăilă, min. 46) – Koljic (Cristea, min. 46).

FC Vorskla Poltava: 35. Artur Sergio - 22. Ivan, 17. Volodymyr, 33. Oleksandar, 44. Ardin - 41. Andro, 10. Artem, 7. Alexander, 26. Iurii - 79. Yehvenii, 14. Nicolas.

Alb-albaștrii din Bănie au ieșit motivați în dreptunghiul verde și au dominat această dispută cap-coadă. După doar 12 minute de joc, căpitanul Universității l-a ridiculizat pe goalkeeperul advers printr-un lob de senzație și a deschis scorul. Pasa decisivă a venit de la bosniacul Koljic, cel care după doar două minute de la reluare și-a trecut și el numele pe lista marcatorilor. Vârful Cristea a executat impecabil lovitura de la unsprezece metri din minutul 74 și ajunge la al doilea meci consecutiv în care înscrie pentru „juveți”. 3 -0 scor final și Știința se impune categoric în fața echipei din Ucraina.

Următoarea partidă amicală va fi vineri, 25 ianuarie 2019, de la ora 16:00 (17:00 - ora Turciei). Adversara echipei noastre va fi Ferencvarosi TC, ocupanta locului 1 în Ungaria.

Acest joc de verificare a fost transmis în format LIVE-VIDEO atât pe pagina oficială de Facebook, cât și pe website-ul www.ucv1948.ro. Le mulțumim tuturor celor care au fost alături de noi!