#BataliaPentruPodium continua pana in ultimul minut al campionatului!

#BataliaPentruPodium  continua pana in ultimul minut al campionatului!

Am pierdut meciul cu Dinamo, dar #BataliaPentrupodium nu e terminată. Avem adversari puternici și determinați în lupta pentru locul 3. Misiunea nostră nu este ușoară, dar suntem suficient de puternici să depășim orice obstacol.î

Pentru Dinamo a fost un meci de totul sau nimic. De asta au și început meciul foarte ofensiv. Nemec a reușit două goluri în primul sfert de oră. Începând din minutul 25, Universitatea a atacat constant. Din păcate însă, mingea nu a intrat în poarta în prima repriză, chiar dacă a lovit de trei(!!!) ori bara în același minut.

Gustavo a intrat în locul lui Mateiu, iar francezul Barthe a debutat și el pentru Universitatea, după ce l-a înlocuit pe Kelic. Mingote a scos incredibil sutul lui Hanca din doar trei metri.

La cealaltă poartă, Penedo a facut și el minuni la lovitura de cap a lui Măzărache. Cu un sfert de oră înainte de final, Gustavo a fost faultat în careu. Penedo a apărat șutul lui Ivan, dar Gustavo a urmărit mingea și a reușit golul pentru Știința.

Am revenit în joc și am controlat finalul de meci, însă fără să reușim să marcăm. 2-1 pentru Dinamo, iar Universitatea se menține pe podiumul Ligii 1. #BataliaPentruTitlu continuă până în ultimul minut al campionatului.

Dinamo: Penedo – Romera, Nedelcearu, Dielna, Filip – Busuladzic, Nistor – Hanca, Palic (60 Mahlangu), Bumba (66 Bawab) – Nemec (77 Oliva). Rezerve: I. Popescu, Popa, Dudea, Maric. Antrenor: Cosmin Contra

Universitatea: Mingote – Briceag, Popov, Kelic (46 Barthe), Bucurică – Mateiu (24 Gustavo), Zlatinski, Băluță – Ivan, Măzărache (75 N. Rocha), Bancu. Rezerve: Calancea, Fajic, Madson, Manea. Antrenor: Gheorghe Mulțescu

Arbitri: Istvan Kovacs – Ovidiu Artene, Alexandru Cerei. Rezervă: Robert Dumitru

Goluri: Nemec 5, 14 / Gustavo 73

Stadion: National Arena, spectatori: 10.442