Calificare en-fanfare în sferturi!

Trupa lui Devis Mangia a revenit după pauză și a marcat de patru ori. 1 – 4 scor final pe stadionul „Turris” și alb-albaștrii continuă aventura în Cupa României, ediția 2018 – 2019.

Data: 30.10.2018

Ora: 19:00

Stadion: „Turris”, Turnu Măgurele

Competiție: Cupa României, ediția 2018 - 2019

Goluri: Fotescu (min. 32) / Donkor (min. 49), Bancu (min. 52), Burlacu (min. 79), Cicâldău (min. 88)

Turris Turnu Măgurele: Poiană - Juncănaru, Sălcianu, Bogdan, Fl. Mitrea - Savin, Băjenaru - Mărioara, Pencea, Fotescu – Dragu. Rezerve: Dumitrescu, Dan, Mario, Moldovan, Dincă, Pahonțu, Teșcan
Antrenor: Erik Lincar

Universitatea Craiova: Popescu - Briceag, Tiago, Donkor - Dimitrov, Cicâldău, Fedele, Bancu - Baicu, Rocha (Koljic, min. 46), Colli (Mateiu, min. 46). Rezerve: Stăncioiu, Popa, Martic, Mateiu, Bic, Burlacu, Koljic
Antrenor: Devis Mangia

Ca de fiecare dată, Știința a avut parte de o susținere puternică din tribune, fondul sonor fiind dominat complet de cei peste 300 de suporteri alb-albaștri. Formația din Liga a III-a a deschis scorul în minutul 33 printr-o acțiune personală a lui Fotescu, 1 – 0 fiind scor pauzei.

La nici cinci minute de la reluarea partidei Donkor a marcat primul gol în alb-albastru și a adus egalitatea pe tabela de marcaj. Băieții lui Mangia s-au dezlănțuit și au mai marcat de 3 ori prin Nicușor Bancu (min. 52), Andrei Burlacu (min. 79) și Alexandru Cicâldău (min. 88). 1 - 4 scor final și mergem în sferturile competiției. Vă mulțumim că ați fost alături de noi atât din tribunele stadionului „Turris”, cât și din fața micilor ecrane.