Cicâldău & Naționala Under-21, calificare en-fanfare la EURO 2019!

Clubul Universitatea Craiova felicită echipa Națională de fotbal a României Under-21 pentru performanța obținută în această seară: calificarea la turneul final din 2019. Cu „leul” Cicâldău pe teren pe parcursul celor 90 de minute, tricolorii au învins în mod entuziasmant Liechtenstein cu scorul de 4 - 0.

Data: 16.10.2018

Ora: 21:00

Stadion: „Ilie Oană”, Ploiești

Competiție: Preliminarii EURO 2019

Goluri: Pușcaș (min. 14 & 39), Hagi (min. 25) și Petre (min. 77)

România: 1. Radu – 15.Butean, 4.Pașcanu, 6. Ghiță, 3. Ștefan – 16. Nedelcu, 17. Cicâldău – 8. Man (22. Mățan 57′) 10. Hagi (13. Moruțan 64′), 19. Ivan (11. Petre 74′) – 9. Pușcaș. Selecționer: Mirel Rădoi
Rezerve: 12. Cabuz – 7. Coman, 18. Rus, 20. Ciobanu

Liechtenstein: 1. A.Majer – 3.Seemann, 2.Uterrainer, 5. Haas – 16. Graber (11. Kardesoglu, 83′), 20.Frommelt, 8. N. Frick, 18. Graber – 15. Viret (14. Vogt 66′), 10. Y.Frick, 7. Wolfinger (6. Ritter, 88′). Selecționer: Heinz Fuchsbichler
Rezerve: 12. C.Majer – 9. Koller, 13. Hilti, 17. Salanovic

Mijlocașul Universității Craiova a izbutit să ofere pasa decisivă la golul patru marcat de atacantul Adrian Petre, în minutul 77. Împreună la EURO 2019!