Egal acasă cu Hermannstadt

Universitatea n-a reușit să desfacă o defensivă disciplinată a Sibiului și face doar 1-1, în etapa a 11-a a Ligii I Betano.

Oaspeții au început mai bine meciul și au marcat după un corner bătut inteligent, cu Rusu prelungind cu capul pentru golul din apropiere al lui Blănaru.

Căbuz scoate bine șutul lui Mitriță din lovitură liberă în minutul 12 și jocul se stinge până în minutul 45+1, când centralul ne acordă un penalty transformat de Koljic. Bosniacul ajunge astfel la cota 5 în 5 meciuri jucate.

În repriza a doua sibienii se retrag pe două linii și Craiova construiește în gol, în ciuda schimbărilor ofensive ale lui Devis Mangia. Singura mare ocazie a reprizei vine abia în minutul 78, când Koljic îi așază perfect o minge cu pieptul nou-intratului Glavina, dar șutul croatului este reținut de același Căbuz.

Scor final 1-1 și Craiova rămâne la 5 puncte distanță de adversara din etapa viitoare, FCSB, cu un meci în minus pentru bucureșteni.