FRF salută reușitele alb-albaștrilor Under-21

Nițu și Mihăilă, în prim-planul reprezentanților FRF după etapa cu numărul 24. www.frf.ro a publicat un articol referitor la regula under-21 din Liga I, prin care a evidențiat faptul că „leii” Științei au fost decisivi în disputa de la Ovidiu. Vă redăm articolul integral mai jos.

„Constănțenii au condus cu 1-0 prin golul marcat de Iancu, însă Nițu și Mihăilă au întors soarta jocului și au adus toate punctele la Craiova. Runda a 24-a a Ligii 1 a fost una în care Universitatea Craiova a avut cel mai mult de câștigat. Echipa lui Corneliu Papură a profitat de pașii greșiți ai rivalelor CFR Cluj și FCSB, doar egaluri în această etapă și, cu victoria de la Ovidiu, oltenii ocupă poziția secundă.

Cele trei puncte obținute de craioveni la Ovidiu au venit din două reușite ale jucătorilor U21, Luis Nițu și Valentin Mihăilă, întorcând soarta jocului, după ce constănțenii au deschis scorul prin Iancu.

FC Viitorul – Universitatea Craiova 1-2
Au marcat: Iancu (17) / Nițu (25), Mihăilă (82)
Viitorul:
 Ghiță (integralist), Boboc (integralist), Ciobanu (integralist), Ganea (din minutul 78), Casap (din minutul 80)
Craiova: Mihăilă (integralist), Nițu (din minutul 45)”