Înfrângere cu Aarau

Alb-albaștrii au suferit prima înfrângere din anul 2020, scor 0 - 1 în fața elvețienilor de la Aarau. Unicul gol al partidei a fost înscris de Olivier Jackle în minutul 44 din penalty.

Data: 17.01.2020

Ora: 16:00 (15:00 - ora României)

Stadion: Limak Arcadia Football Center

Spectatori: 50

Competiție: Amical

Gol: Olivier Jackle (min. 44)

Universitatea Craiova în prima repriză: 1. L. Popescu - 18. Vlădoiu, 33. Bălașa (cpt.), 2. Tiago, 30. Juncu - 37. Danciu, 34. I. Popescu, 21. Ivanov - 22. Bărbuț, 20. Markovic (38. Nițu, min. 35), 17. Baiaram

Universitatea Craiova din minutul 60: 13. Pigliacelli - 27. Martic, 15. Cosic, 26. Acka, 30. Mățel - 16. Nistor, 8. Mateiu (cpt.), 10. Cicâldău - 9. Ivan, 7. Roman, 28. Mihăilă.

Acest meci a fost transmis în direct atât aici, pe website-ul oficial, cât și pe pagina noastră de Facebook. Vă mulțumim că ați fost alături de noi!