Înfrângere în fața celor de la Pogon

Alb-albaștrii au fost învinși în această după-amiază de Pogon, scor 1 - 3, în cel de-al treilea amical de pregătire din Antalya. Unicul gol al Științei a fost marcat de Alexandru Cicâldău în prima repriză a confruntării.

Data: 18.01.2020

Ora: 17:00 (16:00 - ora României)

Stadion: Gloria Sports Arena

Spectatori: 50

Competiție: Amical

Goluri: Cicâldău (min. 37) / Spiridonovic (min. 14), Benyamina (min. 31) și Manias (min. 71)

Universitatea Craiova în prima repriză: 13. Pigliacelli - 27. Martic, 15. Cosic, 26. Acka, 30. Mățel - 16. Nistor, 8. Mateiu (cpt.), 10. Cicâldău - 9. Ivan, 7. Roman, 28. Mihăilă.

Universitatea Craiova din minutul 60: 25. Marinescu - 18. Vlădoiu, 33. Bălașa (cpt.), 2. Tiago, 39. Juncu - 37. Danciu, 34. I. Popescu, 21. Ivanov - 22. Bărbuț, 38. Nițu, 17. Baiaram

Acest meci a fost transmis în direct atât aici, pe website-ul oficial, cât și pe pagina oficială de Facebook a clubului. Vă mulțumim că ați fost alături de noi!