Înfrângere la Cluj-Napoca

0 puncte în ultima deplasare din acest sezon. CFR Cluj învinge la limită, scor 1 - 0, prin reușita lui Culio din penalty.

Data: 12.05.2019

Ora: 21:00

Stadion: „Dr. Constantin Rădulescu”, Cluj-Napoca

Spectatori: 16.000 (100 de suporteri ai Științei)

Competiție: Play-Off Liga 1 Betano (Etapa a 9-a)

Goluri: Culio (min. 12 – penalty)

CFR Cluj: Arlauskis - Cr. Manea, Vinicius, Boli, Camora - Djokovic, Bordeianu, Culio - C. Deac, Omrani, Păun
Rezerve: Fernandez, Costache, Țucudean, Hoban, A. Mureșan, Peteleu, Moutinho
Antrenor: Dan Petrescu

Universitatea Craiova: Pigliacelli - Dimitrov, Donkor (Acka, min. 46), Kelic, Briceag - Mateiu, Cicâldău - Bărbuț, Fedele, Baicu – Cristea (Fortes, min. 51)
Rezerve: Popescu, Tiago, Acka, Martic, Trașcă, Drăghici, Fortes
Antrenor: Corneliu Papură

Arbitru: Ovidiu Hațegan / A1: Octavian Șovre / A2: Sebastian Gheorghe

Clujenii au început în forță meciul și presiunea exercitată și-a atins scopul după doar 12 minute. Fundașul central Kelic l-a împins pe Păun în careu și Hațegan a arătat punctul cu var. Culio a înscris fără emoții din penalty. 1 – 0 a fost scorul pauzei.

Alb-albaștrii au atacat în valuri pe final de joc, însă nu au reușit să modifice tabela de marcaj. 1 - 0 scor final.

Clubul Universitatea Craiova mulțumește tuturor suporterilor care au fost alături de alb-albaștri în această seară, atât din tribunele stadionului „Dr. Constantin Rădulescu”, cât și din fața micilor ecrane.

Meciul decisiv pentru a 3-a calificare la rând în UEFA Europa League, cel cu FC Viitorul, se va disputa sâmbătă, 18 mai 2019, de la ora 20:30, pe stadionul „Ion Oblemenco”.