Înfrângere nedreaptă cu FCSB

Împinsă de la spate de un stadion aproape plin, Știința joacă mai bine, dar pierde dureros cu rivala din București 0-2 după un penalty la o fază care nu anunța nimic și un gol pe final marcat de Man.

Prima repriză este dominată clar de Știința, dar Cicâldău, Fedele și excelentul Mihăilă de două ori ratează ocaziile reprizei. De partea cealaltă, FCSB înscrie dintr-o singură ocazie. Tănase transformă penaltiul obținut de Coman, după o greșeală a lui Donkor. A doua repriză se joacă pe contre, tot cu Craiova la timonă. Dar continuăm să suferim la finalizare, în ciuda numeroaselor ocazii de gol create de linia de mijloc, astăzi la înălțime.

Se termină 0-2 și urmează două meciuri de foc pentru locul 3: la Cluj cu CFR și acasă cu Viitorul.