Înfruntăm Politehnica Iași în sferturile Cupei României

Astăzi a avut loc tragerea la sorți a sferturilor de finală ale Cupei României. Astfel, echipa noastră va înfrunta Politehnica Iași, meciul urmând să se dispute pe stadionul „Emil Alexandrescu” din Iași.

Programul complet al sferturilor de finală:

Academica Clinceni - Dinamo București

Politehnica Iași - Universitatea Craiova

FC Hermannstadt - FCSB

Petrolul Ploiești - Sepsi OSK

Meciurile vor avea loc într-o singură manșă în perioada 3-5 martie. Programul exact pe ore și televizările vor fi stabilite ulterior.

Partidele se vor desfăşura în conformitate cu prevederile articolului 30 din ROAF, “Organizarea şi programarea Cupei României”. În caz de egalitate după 90 de minute de joc, se procedează la prelungiri şi, după caz, la executarea loviturilor de departajare din punctul de pedeapsă.