Juniorii Științei, la înălțime în Liga Elitelor

Juniorii Științei, la înălțime în Liga Elitelor

O nouă etapă perfectă în care puștii Universității Craiova continuă ascensiunea din Liga Elitelor.

Universitatea Craiova U-19 - Centrul Național Mureș 7 - 0

Data: 06.10.2018

Ora: 11:00

Stadion: „Aripile” (baza sportivă de la Aeroport)

Competiție: Liga Elitelor Under-19 (Seria de Vest)

Goluri: Zbona (două), Moga, Dobre C., Ciutică, Pătulea și Pascu.

Universitatea Craiova U-19: 34. Manea - 2. Negrea, 16. Constantinescu, 37. Dobre C., 23. Sima - 8. Popescu, 6. Dobre A. (cpt.) - 30. Nițu, 17. Zbona, 20. Moga - 14. Boștină. Rezerve: 12. Păușescu - 22. Pascu, 25. Neaga, 46. Rezeanu, 7. Ciutică, 5. Pătulea. Au mai evoluat pe parcursul meciului: Rezeanu, Pătulea, Ciutică, Neaga și Pascu. Antrenor: Bruno Vienescu

Arbitru: Olaru Constantin Alin - Râmnicu Vâlcea
Asistent: Costache Marian Silviu - Râmnicu Vâlcea
Asistent: Mihai Maria Madalina - Ştefăneşti

Rezultatele complete:

Oct 6, 2018 11:00 Universitatea Craiova 7 - 0 Centrul Național Mureș  
Oct 6, 2018 12:00 SCM Râmnicu Vâlcea 2 - 0 CSM Școlar Reșita  
Oct 6, 2018 12:00 AFK Csikszereda Miercurea Ciuc 2 - 1 CSS Slatina  
Oct 6, 2018 12:00 ACS FC Ardealul Cluj 0 - 3 FC CFR 1907 Cluj SA  
Oct 7, 2018 12:00 AFC UTA Arad 0 - 5 AS FC Universitatea Cluj

Clasamentul complet:

Loc Echipa M V E I Gol +/- Pct
1. Universitatea Craiova 2 2 0 0 10-1 9 6
2. AS FC Universitatea Cluj 2 2 0 0 8-2 6 6
3. FC CFR 1907 Cluj SA 2 1 1 0 4-1 3 4
4. AFK Csikszereda Miercurea Ciuc 2 1 1 0 3-2 1 4
5. SCM Râmnicu Vâlcea 2 1 0 1 3-3 0 3
6. ACS FC Ardealul Cluj 2 1 0 1 3-4 -1 3
7. Centrul Național Mureș 2 1 0 1 3-7 -4 3
8. CSM Școlar Reșita 2 0 0 2 2-5 -3 0
9. CSS Slatina 2 0 0 2 2-5 -3 0
10. AFC UTA Arad 2 0 0 2 0-8 -8 0

Programul etapei a 3-a:

Oct 12, 2018 12:00 Centrul Național Mureș   -   AFK Csikszereda Miercurea Ciuc Info
Oct 13, 2018 12:00 FC CFR 1907 Cluj SA   -   SCM Râmnicu Vâlcea Info
Oct 13, 2018 12:00 CSS Slatina   -   ACS FC Ardealul Cluj Info
Oct 13, 2018 12:00 AS FC Universitatea Cluj   -   Universitatea Craiova Info
Oct 14, 2018 12:00 CSM Școlar Reșita   -   AFC UTA Arad

Universitatea Craiova U-17 a stat în cea de a doua etapă a Ligii Elitelor Under-17.

Rezultatele complete:

Oct 6, 2018 14:00 AS FC Interstar Sibiu 1 - 2 LPS Banatul Timişoara Info
Oct 6, 2018 14:00 Universitatea Craiova   -   STĂ Info
Oct 6, 2018 14:00 AFK Csikszereda Miercurea Ciuc 4 - 1 CSJ Ştiinţa U Craiova Info
Oct 6, 2018 14:00 ACS FC Ardealul Cluj 0 - 4 FC CFR 1907 Cluj SA Info
Oct 7, 2018 14:00 AFC UTA Arad 1 - 6 LPS Bihorul Oradea

Clasamentul complet:

Loc Echipa M V E I Gol +/- Pct
1. LPS Banatul Timişoara 2 2 0 0 7-1 6 6
2. FC CFR 1907 Cluj SA 2 1 1 0 5-1 4 4
3. AFK Csikszereda Miercurea Ciuc 2 1 1 0 5-2 3 4
4. Universitatea Craiova 1 1 0 0 3-1 2 3
5. LPS Bihorul Oradea 2 1 0 1 6-6 0 3
6. AS FC Interstar Sibiu 2 0 1 1 4-5 -1 1
7. ACS FC Ardealul Cluj 2 0 1 1 3-7 -4 1
8. CSJ Ştiinţa U Craiova 2 0 0 2 2-7 -5 0
9. AFC UTA Arad 1 0 0 1 1-6 -5 0

Programul etapei a 3-a:

Oct 13, 2018 14:00 FC CFR 1907 Cluj SA   -   AS FC Interstar Sibiu  
Oct 13, 2018 14:00 CSJ Ştiinţa U Craiova   -   ACS FC Ardealul Cluj  
Oct 13, 2018 14:00 STĂ   -   AFK Csikszereda Miercurea Ciuc  
Oct 13, 2018 14:00 LPS Bihorul Oradea   -   Universitatea Craiova  
Oct 13, 2018 14:00 LPS Banatul Timişoara   -   AFC UTA Arad

#PepinieraInseamnaViitor

Liga 1 Betano

Meciul următor

Vin, 26 Oct 2018

21:00

Astra Giurgiu

Liga 1 Betano

Stadionul „Marin Anastasovici”

DigiSport 1, Telekom Sport, Look TV

Clasamentul

# Echipa M P
1CFR Cluj1223
2FCSB1221
3Astra Giurgiu1220
4Gaz Metan1220
5Universitatea Craiova1219
6Sepsi Sf. Gheorghe1219
7Viitorul1219
8FC Botoșani1215
9Dunărea Călărași1114
10Poli Iași1214
11Concordia1214
12FC Dinamo1111
13FC Hermannstadt128
14FC Voluntari128

Newsletter

Scrie-ne!

Datele personale colectate în formularul de mai sus vor fi folosite exclusiv pentru îmbunătățirea calității serviciilor noastre, prin luarea la cunoștință a sugestiilor și nemulțumirilor dvs.