Mergem ceas în #PlayOff: victorie și cu Sepsi OSK!

3 puncte mari în lupta la titlul cu numărul 5. Trupa lui Devis Mangia a învins la limită, scor 1 - 0, pe terenul celor de la Sepsi, marcatorul unicului gol fiind Alex Mateiu.

Data: 15.03.2019

Ora: 20:30

Stadion: „Municipal”, Sf. Gheorghe

Competiție: Play-Off Liga 1 Betano (Etapa a 2-a)

Gol: Alexandru Mateiu (min. 21)

Sepsi OSK: Niczuly - De Moura, Viera, Jovanovic, Sato - A. Rus, Velev - Nouvier, Flores, Fl. Ștefan - Tandia. Rezerve: Fejer - Rudol, Vașavri, Hamed, Hadnagy, Carnat, Karnitski
Antrenor: Eugen Neagoe

Universitatea Craiova: Pigliacelli - Donkor, Kelic, Tiago - Dimitrov, Bărbuț, Mateiu, Cicâldău, Bancu - Koljic, Mihăilă. Rezerve: Popuescu, Briceag, Bic, Nuno Rocha, Fortes, Cristea, Drăghici
Antrenor: Devis Mangia

Arbitru: Andrei Chivulete // Asistenți: Ciprian Danșa, Bogdan Gheorghe

În ciuda faptului că acest joc s-a disputat vineri seara, Bancu & co. au avut parte de o susținere puternică în tribune, aproximativ 200 de suporteri împingându-i pe băieți de la spate. „Leii” au început tare duelul de la Sfântu Gheorghe și au izbutit să deschidă scorul prin Alex Mateiu în minutul 21. Optarul Științei a profitat de o respingere în față a portarului gadelor și a reluat mingea în plasă din interiorul careului. 0 - 1 fost scorul pauzei.

La ieșirea de la cabine, alb-albaștrii au fost la fel de motivați și au izbutit să păstreze rezultatul neschimbat până la final. Învingem cu 1 - 0 și ajungem la cea de a doua victorie consecutivă din Play-Off.

Clubul Universitatea Craiova mulțumește tuturor suporteri care au fost alături de alb-albaștri, atât din tribunele stadionului „Municipal”, cât și din fața micilor ecrane. Este și victoria voastră!