O după-amiază alb-albastră

Știința obține a doua victorie consecutivă din 2019 și urcă pe locul al doilea. Nuno Rocha a fost decisiv și a marcat al doilea său gol de la revenirea în alb-albastru. 0 - 1 în Trivale și venim cu punctele acasă.

Data: 16.02.2019

Ora: 14:00

Stadion: „Nicolae Dobrin”, Pitești

Competiție: Liga 1 Betano (Etapa a 24-a)

Gol: Nuno Rocha (min. 67)

FC Hermnanstadt: Căbuz - Mățel, Mijuskovic, Dandea, I.Stoica, Tătar - Petrescu, Moreira, L.Dumitru - Lendric, Tsoumou. Rezerve: Niga, Pamfile, Dâlbea, Sg. Popovici, Offenbacher, Blănaru, Jazvic
Antrenor: Vasile Miriuță

Universitatea Craiova: Pigliacelli - Martic, Tiag, Kelic, Bancu - Mateiu, Cicâldău - Bărbuț (Fedele, min. 89), Cristea (Meza Colli, min. 77), Mihăilă (Rocha, min. 62) – Koljic. Rezerve: Popescu, Donkor, Briceag, Fedele, Rocha, Meza Colli, Fortes
Antrenor: Devis Mangia

Arbitru: Radu Petrescu
Asistenți: Radu Ghinguleac, Alexandru Cerei

Peste 2.500 de suporteri au luat cu asalt arena din Trivale pentru a o susține pe Știința. Alb-albaștrii lui Mangia au început tare acest joc, creându-și trei ocazii mari prin Cristea, Koljic și Mateiu. 0 - 0 a fost scorul pauzei.

Introdus în minutul 62, Nuno Rocha a fost decisiv pentru echipa noastră. La doar cinci minute de când a fost introdus, el a deschis scorul pe stadionul „Nicolae Dobrin” printr-un șut din câțiva metri. 0 - 1 scor final și Universitatea Craiova urcă pe locul al doilea în campionat.

Urmează duelul cu FCSB și, desigur, o nouă invazie alb-albastră.