Petrolul învinge „satelitul” Științei în amicalul de pregătire

Având în vedere faptul că echipa a doua a Științei stă în campionatul Ligii a III-a, Seria a IV-a, după-amiaza aceasta s-a disputat amicalul de pregătire contra celor de la Petrolul Ploiești. În fața a aproximativ 1.000 de spectatori, „lupii galbeni” s-au impus pe stadionul „Ilie Oană” cu scorul de 2 - 0. Velisar a marcat primul gol al meciului în minutul 13, iar Stănescu a stabilit scorul final în minutul 51.

Antrenorul principal al Universității Craiova II, Corneliu Papură a aliniat următorul prim unsprezece: L. Popescu - Borța, Ion, Puțaru, Trocan - Iuga, Enache, Petre - Frăsineanu, A. Popescu - Trancă. Au mai evoluat: Şerban, R. Bogdan, Ivănescu și Ciutică.

FC Petrolul: Bolboaşă (70 Marinică) – Olaru (64 Catană), Antoche, Frîncu (64 Ţicu) – Saim Tudor (74 Lambru), Chindriş, Puchea, Velisar (81 Niţescu) – Ciocâlteu (46 N. Popescu), Arnăutu (59 Stănescu), Păun (62 Vintilă). Antrenor: Romeo Ciobanu.