„Satelitul”, început spectaculos în 2019

16. Atâtea goluri a marcat trupa antrenată de Dragoș Bon în primul meci din anul 2019. Adversară a fost formația Juventus Bascov, penultima clasată din Liga a IV-a Argeș. 7 - 0 a fost scorul la pauză.

Data: 26.01.2019

Stadion: „Aripile” (baza sportivă de la Aeroport)

Competiție: Amical

Goluri: Radu Bîrzan (min. 8, 50 & 63), Alex Vulpe (min. 18, 30, 37 & 41), Ștefan Baiaram (min. 28 & 34), Ionuț Ileana (min. 47,65, 74 & 82), Adrian Nichifor (min. 52), Alex Trașcă (min. 61) și Ionuț Mitran (min. 67).

Universitatea Craiova II: Manea – Albăstroiu, C. Dobre, Spahija, F. Ispas  – Țoiu, Puțaru – Vulpe, Bîrzan, Baiaram – A. Ispas. În cea de a doua repriză au fost introduși pe teren: Nedieanu – Constantinescu, Mitran, Pătulea, Neagu, A. Dobre, Trașcă, Ileana și Nichifor. Antrenor: Dragoș Sebastian Bon.

Arbitrii: Robert Dumitru, Cosmin Andrei, Răzvan Iova