„Satelitul” n-a reușit să doboare Turnu Măgurele

Astăzi s-a disputat o nouă partidă de verificare pentru echipa a doua a Universității Craiova. Băieții antrenați de Papură și Gușatu au fost învinși cu scorul de 4 - 2 de formația Voința Turnu Măgurele.

Data: 23.02.2018

Ora: 13:00

Stadion: „Aripile” (baza sportivă de la Aeroport)

Cei doi antrenori ai „satelitului” au trimis în teren următoarea echipă: Preduț – Ion, Enache, Puțaru – Borța, Șerban, Buzan, Trocan – Constantin, Baicu, Mihăilă. Prima parte a jocului a fost adjudecată de formația oaspete, alb-albaștrii fiind conduși cu 2 - 0. Reușita lui Baicu a redus din diferență în repriza secundă, însă nu a fost suficient. Până la final, oaspeții au oferit și un autogol spectaculos, dar scorul a fost de 4 - 2 după cele 90 de minute. Pe parcursul meciului au mai evoluat următorii fotbaliști: Manea, Vlădulescu, Constantinescu, Trancă, Frăsineanu, Dinu, Vadasis și Albăstroiu.