Șirineasa învinge „satelitul” Științei în ultimul minut

Alb-albaștrii nu au reușit să treacă de liderul ACS Șirineasa și au fost învinși cu scorul de 2 - 1. Unicul gol al Științei II a fost marcat de Raul Baicu în prima parte a jocului.

Data: 21.04.2018

Ora: 17:00

Stadion: „Extensiv”, Craiova

Competiție: Liga a III-a, Seria a IV-a (Etapa a 23-a)

Arbitru: Dumitrache Bogdan - Bucureşti
Asistent: Goicea Silviu - Bucureşti
Asistent: Barbulescu Marius - Bucureşti
Observator: Nicolaescu Florin - Slatina
Observator: Gligoras Adrian - Târgovişte

Antrenorii Papură și Gușatu au mizat pe următorul prim „11”: 50. Dică - 16. Țoiu, 4. Enache, 17. Puțaru - 2 Borța, 21. Șerban, 8. Buzan, 5. Trocan - 20. Trancă, 11. Baicu, 10. Constantin.

Aproximativ 100 de spectatori au fost prezenți în această după-amiază pe stadionul „Extensiv”. Prima repriză a meciului s-a dovedit a fi una echilibrată și vârful Raul Baicu a marcat după un sfert de oră. 1 - 0 a fost scorul pauzei.

Partea a doua a meciului a fost una dificilă pentru „satelitul” Științei. Oaspeții au revenit în joc și au învins cu scorul de 2 - 1. Golul de trei puncte al celor de la Șirineasa a fost marcat de Mansour Gueye în ultimul minut de joc.