Știința 2 caută prima victorie din Liga a III-a

Știința 2 caută prima victorie din Liga a III-a

Weekendul începe cu meciul echipei a doua a Universității Craiova. Trupa antrenată de Adrian Iencsi va înfrunta astăzi, începând cu ora 17:00, pe stadionul „Extensiv”, formația ACS Olimpic Cetate Râșnov. Hai la meci să încurajăm viitorul alb-albastru!

Până în acest moment, Știința II a obținut două remize și țintește pe teren propriu prima victorie din noul sezon al Ligii a III-a, seria a III-a. Meciul va fi transmis în direct pe pagina de Facebook Oltenia TV.

Clasamentul după primele două etape:

Loc Echipa M V E I Gol +/- Pct
1. CSM Slatina 2 2 0 0 9-0 9 6
2. AFC Progresul 1944 Spartac 2 2 0 0 5-0 5 6
3. ACS Vediţa Coloneşti M.S. 2 2 0 0 2-0 2 6
4. CSM Alexandria 2 1 1 0 2-0 2 4
5. SC FC Voluntari SA 2 2 1 1 0 5-4 1 4
6. CS Sporting Roşiori 2008 2 1 0 1 1-1 0 3
7. ACS SR Municipal Braşov 2 1 0 1 1-3 -2 3
8. ACS Unirea Bascov 2 0 2 0 5-5 0 2
9. Universitatea Craiova 2 2 0 2 0 3-3 0 2
10. CS Blejoi 2 0 2 0 1-1 0 2
11. ACS Olimpic Cetate Râşnov 2 0 1 1 2-3 -1 1
12. CSM Flacăra Moreni 2 0 1 1 1-2 -1 1
13. AFC Astra 2 2 0 1 1 1-2 -1 1
14. CS Baloteşti 2 0 1 1 1-3 -2 1
15. AS FC Pucioasa 2 0 0 2 0-3 -3 0
16. ACS Tractorul Cetate 2 0 0 2 0-9 -9 0

Programul etapei a 3-a:

Sep 6, 2019 17:00 CSM Slatina   -   AFC Astra 2  
Sep 6, 2019 17:00 CSM Flacăra Moreni   -   ACS Tractorul Cetate  
Sep 6, 2019 17:00 SC FC Voluntari SA 2   -   CS Sporting Roşiori 2008  
Sep 6, 2019 17:00 Universitatea Craiova 2   -   ACS Olimpic Cetate Râşnov  
Sep 7, 2019 17:00 AS FC Pucioasa   -   AFC Progresul 1944 Spartac  
Sep 7, 2019 17:00 CS Blejoi   -   ACS SR Municipal Braşov  
Sep 7, 2019 17:00 ACS Vediţa Coloneşti M.S.   -   CSM Alexandria  
Sep 7, 2019 17:00 CS Baloteşti   -   ACS Unirea Bascov

#PepinieraInseamnaViitor

Liga 1 Betano

Meciul următor

Vin, 02 Oct 2020

21:00

Politehnica Iași

Liga 1

Stadionul „Ion Oblemenco”

DigiSport 1, Telekom Sport, Look TV

Clasamentul

# Echipa M P
1Universitatea Craiova515
2CFR Cluj410
3FCSB49
4FC Botoșani48
5FC Voluntari57
6Gaz Metan46
7Sepsi Sf. Gheorghe56
8Politehnica Iași46
9FC Hermannstadt45
10FC Dinamo45
11Chindia44
12UTA Arad43
13Academica Clinceni43
14Viitorul42
15FC Argeș51
16Astra Giurgiu41

Newsletter

Scrie-ne!

Datele personale colectate în formularul de mai sus vor fi folosite exclusiv pentru îmbunătățirea calității serviciilor noastre, prin luarea la cunoștință a sugestiilor și nemulțumirilor dvs.