VIDEO - MECI / Restart pentru „satelit”: băieții lui Papură înving spectaculos!

Victorie spectaculoasă a Universității Craiova II în fața celor de la Millenium Giarmata, scor 3 - 1, în cea de a noua etapă a Ligii a III-a, Seria a IV-a. Deși jocul s-a desfășurat sub semnul echilibrului în prima parte, oaspeții au fost cei care au marcat în minutul 14 prin Ghighilicea. După pauză, însă, a urmat un asediu total al alb-albaștrilor, care au marcat trei goluri ce ne-au adus trei puncte importante în ecuația clasamentului.

Și această dată, jocul echipei a doua a fost transmis în format LIVE-VIDEO pe canalul nostru oficial de YouTube. Vă recomandăm să vă abonați la pagina noastră pentru a primi notificări în timp real despre toate materialele video ale clubului. Puteți urmări, mai jos, înregistrarea completă a partidei dintre Universitatea Craiova II și Millenium Giarmata:

Antrenorul Științei II, Corneliu Papură a aliniat următorul prim „11”: 50. Dică - 2. Borța, 3. Ion, 6. Hreniuc (cpt.), 7. Trocan - 14. Enache, 9. Iuga, 18. Constantin - 23. Frăsineanu, 10. Popescu, 20. Petre. Toate golurile echipei noastre au fost marcate în repriza a doua a meciului. Ion a deschis recitalul alb-albaștrilor în minutul 50, apoi Trancă a adus echipa a doua în avantaj în minutul 72. Ultimul gol a fost înscris în minutul 90 de tânăra speranță Jovan Markovic. Ca urmare a acestui rezultat, Știința II ajunge la 17 puncte în nouă partide disputate până în acest moment.

Partida Șoimii Lipova - Universitatea Craiova II din etapa a 10-a Ligii a III-a, Seria a IV-a se va disputa sâmbătă, 28 octombrie 2017, de la ora 15:00, pe stadionul comunal din Lipova. Intrarea este LIBERĂ!