Vârful Markovic a înscris pentru Naționala Under-17

Trei dintre juniorii de perspectivă ai clubului nostru au jucat astăzi în amicalul dintre România Under-17 și Cipru Under-17. Atacantul Jovan Markovic a fost cel care a marcat unul dintre golurile din acest joc de pregătire.

Băieții antrenați de „Maximul” Aurel Țicleanu au remizat, scor 2 - 2, cu reprezentativa similară a Ciprului. Cele două goluri ale echipei noastre au fost marcat de Toma (min. 2) și Markovic (min. 17). Din tabăra alb-albastră au evoluat Jovan Markovic, Luis Nițu (ambii în prima repriză) și George Boștină (repriza a doua). Meciul s-a disputat pe stadionul Makario din Nicosia,

Repriza 1: 23. Șerban-cpt. – 2. Georgescu, 3. Catrici, 5. Marin, 15. Chiorean – 8. Negrean, 6. Călin, 20. Matiș – 9. Toma, 11. Markovic, 14. Nițu

Repriza 2: 12. Ducan, 4. Rus, 13. Ristea, 16. Vlad-cpt, 18. Cohan - 19. Popescu (26. Craioveanu, 70), 10. Mitrea, 21. Cracea - 17. Pogaci, 7. Boștină, 22. Nițescu