Victor Naicu: „Suporterii ne-au condus către victorie!“

Jucătorii și staff-ul tehnic mulțumesc fanilor care au fost în această după-amiază la stadion, alături de echipă.

Daniel Mogoșanu: „A fost o victorie importantă, am arătat că avem forță ofensivă. Consider că am meritat rezultatul, am avut un joc bun pe final. Cred că echipa Craiovei a fost bună, astăzi. Sunt sigur că suntem mai buni decât Iaşiul, am demonstrat-o pe teren. Mă bucur că Herghelegiu a intrat şi a marcat. Cât sunt antrenor voi încerca să scot maxim din aceşti jucători“

Valentin Iliev: Eu eram la încălzire când a fost faza cu Acka, dar am văzut foarte clar ce s-a întâmplat. Cred că trebuia trimisă mingea în aut. Până la urmă importantă e victoria, care ne face să sperăm la Europa. A fost greu pentru noi că am primit gol la ultimul minut al primei reprize. Am revenit, ceea ce a demonstrat că suntem o echipă care are caracter. Nu știu dacă suntem pregătiți pentru Europa, poate vor veni 2-3 jucători buni și am fi pregătiți, nu știu ce se va întâmpla. Totul depinde de noi. Mai avem două meciuri, să dea Dumnezeu să câștigăm. După ultimul, sperăm să fim acolo unde merităm. Mulțumesc lui Dumnezeu că am avut posibilitatea să îmi ajut echipa. Că am marcat eu sau Herghelegiu sau altcineva, nu contează. Pentru mine contează cel mai mult victoria“.