3 goluri, 3 puncte, locul 2

Trupa lui Devis Mangia a făcut spectacol la Giurgiu și a administrat Astrei un 3 – 0 sec. Echipa noastră urcă, în acest moment, pe locul doi în Liga I Betano, la doar un singur punct distanță de liderul CFR Cluj.

Data: 26.10.2018

Ora: 21:00

Stadion: „Marin Anastasovici”, Giurgiu

Competiție: Liga I Betano (Etapa a 13-a)

Goluri: Mitriță (min. 37), Cicâldău (min. 62) și Koljic (min. 72)

Astra Giurgiu: Lazar - Erico, Bejan, Cestor, Butean - Biceanu, Koukou, Radunovic - Begue, Alibec, Llullaku. Rezerve: M. Santos, Zoua, V. Gheorghe, Trusescu, Belu, Bahamboula, N. Roșu
Antrenor: Gheorghe Mulțescu

Universitatea Craiova: Pigliacelli - Martic, Donkor, Kelic (Tiago, min. 34), Bancu - Mateiu, Cicâldău - Bărbuț (Meza Colli, min. 78), Mihăilă (Fedele, min. 60), Mitriță – Koljic. Rezerve: L. Popescu, T. Ferreira, Briceag, Fedele, N. Rocha, Meza Colli, Baicu
Antrenor: Devis Mangia

Peste 300 de suporteri alb-albaștri au fost alături de „leii” din teren” într-o seară perfectă care ne-a propulsat până pe locul al doilea în campionatul Ligii I Betano. „Ilie Balaci”, ”Te vom iubi mereu” și „Balaci este unul dintre noi” au fost scandările care au acoperit fondul sonor de pe stadionul „Marin Anastasovici”. Băieții noștri au început curajos jocul și, conform cursului firesc, au și marcat prin căpitanul Alex Mitriță în minutul 37. „Piticul atomic” l-a executat pe Lazăr printr-un șut violent din interiorul careului care a lovit bara înainte de a intra în poartă. 0 – 1 la pauză.

Descătușare: acesta este cuvântul care definește partea a doua a meciului. Mijlocașul Cicâldău a marcat primul său gol în tricoul alb-albastru, chiar din pasa golgheterului Universității, Mitriță, în minutul 62. Vârful Koljic și-a trecut și el numele pe lista marcatorilor cu 18 minute înainte de finalul meciului, cu un voleu simplu din opt metri. Al 7-lea gol pentru bosniac în 7 meciuri.

Venim acasă cu cele trei puncte! Vă mulțumim că ne-ați susținut pe tot parcursul meciului atât din tribunele arenei „Marin Anastasovici”, cât și din fața micilor ecrane.