Gata vacanța: Centrul de Copii și Juniori se întoarce la treabă de mâine!

Gata vacanța: Centrul de Copii și Juniori se întoarce la treabă de mâine!

Gata vacanța și pentru cei de la Centrul de Copii și Juniori al Științei. Micii alb-albaștri vor relua, începând de mâine, pregătirile pentru competițiile interne în care sunt angrenați. 

ECHIPA A DOUA: „Satelitul” Științei se va reuni mâine, 15 ianuarie 2018,  pe baza sportivă de la Aeroport, urmând ca marți dimineață să facă și vizita medicală la Policlinica pentru Sportivi Craiova. Alb-albaștrii lui Papură și Gușatu se vor antrena toată săptămâna pe baza sportivă de la Aeroport, mai puțin duminica.

PROGRAMUL ECHIPEI A DOUA (Liga a III-a, Seria a IV-a):

Etapa 1: Universitatea Craiova II – Centrul Național de Pregătire Timișoara 2 – 0

Etapa 2: CSM Lugoj – Universitatea Craiova II 1 – 1

Etapa 3: Universitatea Craiova II – CS Gloria Lunca Teuz Cermei 1 – 0

Etapa 4: AFC Hermannstadt II – Universitatea Craiova II 0 – 2

Etapa 5: Universitatea Craiova II – CS Național Sebiș 4 – 1

Etapa 6: CS Internațional Bălești – Universitatea Craiova II 0 – 0

Etapa 7: Universitatea Craiova II – CNS Cetate Deva 0 – 1

Etapa 8: ACS Șirineasa – Universitatea Craiova II 2 – 0

Etapa 9: Universitatea Craiova II – CS Millenium Giarmata 3 – 1

Etapa 10: CS Șoimii Lipova – Universitatea Craiova II 2 – 3

Etapa 11: Universitatea Craiova II – ACSO Filiași 1 – 0

Etapa 12: Universitatea Craiova II – ACS Ghiroda 1 – 0

Etapa 13: CSM Școlar Reșița – Universitatea Craiova II 2 – 0

Etapa 14: Universitatea Craiova II A STAT!

Etapa 15: CS Nuova Mama Mia Becicherecu Mic – Universitatea Craiova II 0 – 7

Etapa 16: Centrul Național de Pregătire Timișoara – Universitatea Craiova II, 3 martie 2018, ora 15:00

Etapa 17: Universitatea Craiova II – CSM Lugoj, 10 martie 2018, ora 15:00

Etapa 18: CS Gloria Lunca Teuz Cermei – Universitatea Craiova II, 17 martie 2018, ora 15:00

Etapa 19: Universitatea Craiova II – AFC Hermannstadt II, 24 martie 2018, ora 15:00

Etapa 20: CS Național Sebiș – Universitatea Craiova II, 31 martie 2018, ora 15:00

Etapa 21: Universitatea Craiova II – CS Internațional Bălești, 7 aprilie 2018, ora 17:00

Etapa 22: CNS Cetate Deva, Universitatea Craiova II, 14 aprilie 2018, ora 17:00

Etapa 23: Universitatea Craiova II – ACS Șirineasa, 18 aprilie 2018, ora 17:00

Etapa 24: CS Millenium Giarmata – Universitatea Craiova II, 21 aprilie 2018, ora 17:00

Etapa 25: Universitatea Craiova II – CS Șoimii Lipova, 28 aprilie 2018, ora 17:00

Etapa 26: ACSO Filiași – Universitatea Craiova II, 5 mai 2018, ora 18:00

Etapa 27: ACS Ghiroda – Universitatea Craiova II, 9 mai 2018, ora 18:00

Etapa 28: Universitatea Craiova II – CSM Școlar Reșița, 12 mai 2018, ora 18:00

Etapa 29: Universitatea Craiova II va sta!

Etapa 30: Universitatea Craiova II – CS Nuova Mama Mia Becicherecu Mic, 26 mai 2018, ora 18:00

CLASAMENTUL LIGII A III-A, SERIA A IV-A:

Loc

Echipa

M

V

E

I

Gol

+/-

Pct

1.

ACS Şirineasa

14

11

3

0

34-7

27

36

2.

UNIVERSITATEA CRAIOVA II

14

9

2

3

25-10

15

29

3.

CSM Lugoj

14

8

5

1

30-17

13

29

4.

CSM Școlar Reșita

14

8

3

3

27-11

16

27

5.

CS Naţional Sebiş

14

8

2

4

32-16

16

26

6.

CS Gloria Lunca Teuz Cermei

14

8

2

4

33-20

13

26

7.

CNS Cetate Deva

14

6

3

5

27-22

5

21

8.

ACSO Filiaşi

14

5

5

4

15-10

5

20

9.

ACS Ghiroda

14

5

3

6

28-24

4

18

10.

AFC Hermannstadt 2

14

5

1

8

22-35

-13

16

11.

CS Şoimii Lipova

14

4

3

7

21-21

0

15

12.

CS Millenium Giarmata

14

3

3

8

19-33

-14

12

13.

CS Internaţional Băleşti

14

3

1

10

18-28

-10

10

14.

Centrul Naţional de Pregătire Timişoara

14

3

1

10

9-31

-22

10

15.

CS Nuova Mama Mia Becicherecu Mic

14

0

1

13

3-58

-55

-15

 

JUNIORI UNDER-19: Elevii lui Florin Șoavă se vor antrena toată săptămâna pe baza sportivă de la Aeroport, mai puțin duminica.

Seria 6: CSS Slatina, LPS Slatina, CN Gib Mihăescu Drăgășani, LPS Târgu Jiu, CSS Craiova, CSJ Știința U Craiova, ACS CFR Romgaz Craiova, CS Dinamyk Craiova, CS Pandurii Lignitul Târgu Jiu, UNIVERSITATEA CRAIOVA.

REZULTATELE TURULUI:

Etapa 1: Universitatea Craiova – CS Dinamyk Craiova 4 - 0

Etapa 2: CSS Craiova – Universitatea Craiova 0 - 5

Etapa 3: Universitatea Craiova – CFR Romgaz Craiova 14 - 1

Etapa 4: LPS Slatina – Universitatea Craiova 2 - 7

Etapa 5: Universitatea Craiova – CS Mihăescu Drăgășani 12 - 0

Etapa 6: Universitatea Craiova – CSJ Știința „U” Craiova 7 - 3

Etapa 7: Pandurii Târgu-Jiu – Universitatea Craiova 1 - 8

Etapa 8: Universitatea Craiova – LPS Târgu-Jiu 8 – 0

Etapa 9: CSS Slatina – Universitatea Craiova – 10 martie 2018, ora 12:00, stadion „1 mai”, terenul IV (sintetic), Slatina

CLASAMENT:

1.

UNIVERSITATEA CRAIOVA

8

8

0

0

65-7

58

24

2.

CSS Slatina

8

8

0

0

38-6

32

24

3.

CSJ Ştiinţa U Craiova

8

6

0

2

30-19

11

18

4.

LPS Târgu Jiu

8

5

0

3

12-16

-4

15

5.

LPS Slatina

8

4

0

4

21-15

6

12

6.

CS Dinamyk Craiova

8

2

1

5

12-27

-15

7

7.

CS Pandurii Lignitul Târgu Jiu

8

2

1

5

12-28

-16

7

8.

ACS CFR Romgaz Craiova

8

2

1

5

8-31

-23

7

9.

CSS Craiova

8

1

1

6

10-30

-20

4

10.

CS CN Gib Mihăescu Drăgăşani

8

0

0

8

8-37

-29

0

 

JUNIORI UNDER-17: Băieții lui Dragoș Bon vor efectua vizita medicală la Policlinica pentru Sportivi Craiova mâine dimineață, urmând ca ei să revină la antrenamente de marți. Se vor pregăti normal toată săptămâna pe baza sportivă de la Aeroport, duminică având liber.

Seria Vest: SCM Râmnicu Vâlcea, ACS Poli Timişoara, FC Ardealul Cluj, Centrul Naţional de Pregătire Târgu Mureş, Viitorul Mihai Georgescu, UNIVERSITATEA CRAIOVA, ASA 2013 Târgu Mureş, FC Star Sport Argeş, CSS Drobeta Turnu Severin, FC UTA  Arad.

REZULTATELE TURULUI:

Etapa 1: Universitatea Craiova – CSS Severin 5 - 1

Etapa 2: FC Star Sport – Universitatea Craiova 1 - 1

Etapa 3: Universitatea Craiova – UTA Arad 3 - 3

Etapa 4: ACS Poli Timișoara – Universitatea Craiova 2 - 4

Etapa 5: Universitatea Craiova – SCM Râmnicu Vâlcea 2 - 0

Etapa 6: Universitatea Craiova – Centrul Național Mureș 4 - 0

Etapa 7: FC Ardealul Cluj – Universitatea Craiova 2 - 3

Etapa 8: Universitatea Craiova – FC Viitorul Mihai Georgescu 9 - 0

Etapa 9: ASA Târgu Mureș – Universitatea Craiova – 10 martie 2018, ora 14:00, stadionul „Transil II” Târgu Mureș

CLASAMENT:

Loc

Echipa

M

V

E

I

Gol

+/-

Pct

1.

UNIVERSITATEA CRAIOVA

8

6

2

0

31-9

22

20

2.

AFC UTA Arad

8

6

1

1

25-5

20

19

3.

ACS FC Ardealul Cluj

8

5

1

2

21-10

11

16

4.

FC Viitorul Mihai Georgescu

8

5

0

3

16-21

-5

15

5.

FC Star Sport

8

4

1

3

13-15

-2

13

6.

Centrul Național Mureș

8

3

3

2

15-12

3

12

7.

ACS Poli Timişoara

8

2

1

5

11-20

-9

7

8.

AFC ASA 2013 Târgu Mureș

8

1

2

5

13-20

-7

5

9.

SCM Râmnicu Vâlcea

8

1

2

5

6-15

-9

5

10.

CSS Drobeta Turnu Severin

8

0

1

7

8-32

-24

1

 

JUNIORI „C” (2003 – 2004): Elevii lui Alex Stoica se vor reuni mâine seară pe baza sportivă de la Aeroport. Ei se vor antrena luni, marți, joi și vineri, duminica fiind zi liberă.

Meciul Universitatea Craiova – CS Dinamyk Craiova se va disputa sâmbătă, 20 ianuarie 2018, de la ora 15:00, pe baza sportivă de la Aeroport.

CLASAMENT:

#

Nume echipa

M

V

E

I

G

P

A

1

C.S. DINAMYK CRAIOVA

14

14

0

0

111-4

42p

+21

2

C.S. ACADEMIA DE FOTBAL GICA POPESCU

14

13

0

1

97-7

39p

+18

3

C.S.J. STIINTA ,,U" CRAIOVA

14

12

0

2

77-18

36p

+15

4

UNIVERSITATEA CRAIOVA

14

9

0

5

57-17

27p

+6

5

A.S. PRO JUNIOR CRAIOVA

14

8

2

4

45-30

26p

+5

6

C.S. LUCEAFARUL CRAIOVA

14

7

1

6

43-33

22p

+1

7

C.S.S. CRAIOVA

14

6

4

4

24-31

22p

+1

8

CSJ STIINTA ,,U" 2 CRAIOVA

14

7

0

7

31-66

21p

0

9

A.S. OLTENIA JUNIOR CRAIOVA

14

6

2

6

18-35

20p

-1

10

A.C.S. CFR ROMGAZ CRAIOVA

14

5

2

7

18-34

17p

-4

11

A.C.S.O. FILIASI

14

5

0

9

30-39

15p

-6

12

A.S. VICTORIA PLENITA

14

3

1

10

15-45

10p

-11

13

C.S. UNIREA TRICOLOR DABULENI

14

2

0

12

12-90

6p

-15

14

A.S. FEFS JUNIOR CRAIOVA

14

1

0

13

10-53

3p

-18

15

A.C.S. STIINTA DANUBIUS BECHET

14

1

0

13

14-100

3p

-18

 

JUNIORI „D” (2005): Băieții lui Bogdan Vrăjitoarea se vor antrena normal toată săptămâna, mai puțin miercuri și duminică.

CLASAMENT:

#

Nume echipa

M

V

E

I

G

P

A

1

UNIVERSITATEA CRAIOVA

11

10

1

0

92-6

31p

+16

2

C.S. DINAMYK CRAIOVA

11

9

2

0

69-5

29p

+11

3

C.S.S. CRAIOVA

11

8

1

2

51-16

25p

+7

4

A.S. PRO JUNIOR CRAIOVA

11

8

0

3

34-16

24p

+6

5

A.C.S. CFR ROMGAZ CRAIOVA

11

7

1

3

29-13

22p

+7

6

C.S. ACADEMIA DE FOTBAL GICA POPESCU

11

6

0

5

51-20

18p

0

7

A.S. SOIMII STIINTA CRAIOVA

11

4

1

6

32-28

13p

-2

8

A.C.S.O. FILIASI

11

3

1

7

19-56

10p

-5

9

A.C.S. VIITORUL COTOFENII DIN DOS

11

3

0

8

14-65

9p

-6

10

A.C.S. METROPOLITAN ISALNITA

11

2

2

7

16-38

8p

-10

11

A.S. CONSTRUCTORUL 2012 CRAIOVA

11

0

2

9

5-45

2p

-13

12

A.S.F.C. NICOLA CRAIOVA

11

0

1

10

5-109

1p

-17

 

 

 

 

 

 

 

 

 

JUNIORI „D1” (2006): Puștii lui Nelu Petrișor se vor reuni mâine seară în balonul de la Atlas, urmând ca acolo să efecuteze ședințele de pregătire în zilele de luni, marți, joi și sâmbătă.

CLASAMENT:

#

Nume echipa

M

V

E

I

G

P

A

1

C.S.M. PROGRESUL BAILESTI

9

7

2

0

36-8

23p

+11

2

C.S. DUNAREA CALAFAT

8

6

2

0

49-7

20p

+5

3

U CRAIOVA 1948.SA.

9

6

1

2

32-12

19p

+7

4

C.S. ACADEMIA DE FOTBAL G.P 2

8

6

0

2

33-6

18p

+6

5

UNIVERSITATEA CRAIOVA II

9

4

2

3

20-26

14p

-1

6

UNIVERSITATEA CRAIOVA III

9

3

1

5

22-36

10p

-2

7

A.S. FLACARA MOTATEI

9

3

0

6

13-23

9p

-3

8

CSS. 2 CRAIOVA

9

3

0

6

14-27

9p

-3

9

A.S. ARSENAL CRAIOVA

9

2

0

7

9-34

6p

-9

10

C.S.J. STIINTA ,,U" CRAIOVA

9

0

0

9

2-51

0p

-15

 

JUNIORI „E” (2007): Elevii lui Nelu Petrișor se vor antrena marți, joi și vineri în balonul de la Flux Arena.

CLASAMENT:

#

Nume echipa

M

V

E

I

G

P

A

1

C.S. DINAMYK CRAIOVA

13

13

0

0

128-4

39p

+21

2

A.S. PRO JUNIOR CRAIOVA

13

12

0

1

101-5

36p

+18

3

A.S. OLTENIA JUNIOR CRAIOVA

13

11

0

2

74-30

33p

+12

4

A.S. FEFS JUNIOR CRAIOVA

13

9

1

3

58-13

28p

+7

5

C.S. ACADEMIA DE FOTBAL GICA POPESCU

13

9

0

4

61-45

27p

+9

6

C.S. DUNAREA CALAFAT

13

8

1

4

54-28

25p

+4

7

A.C.S. SPERANTA U CRAIOVA

13

7

0

6

53-37

21p

+3

8

UNIVERSITATEA CRAIOVA

13

6

0

7

52-58

18p

-3

9

A.S.F.C. NICOLA CRAIOVA

13

3

1

9

16-97

10p

-8

10

C.S.M. PROGRESUL BAILESTI

13

3

0

10

53-77

9p

-9

11

UNIVERSITATEA CRAIOVA II

12

3

0

9

29-64

9p

-9

12

C.S.J. STIINTA ,,U" CRAIOVA

13

2

1

10

32-65

7p

-14

13

A.C.S. PODARI

13

1

0

12

16-44

3p

-15

14

C.S. BRITANIA CRAIOVA

12

1

0

11

14-174

3p

-18

 

JUNIORI „E1” (2008): Elevii lui Alin Dobrotescu se vor antrena marți și joi în balonul de la Atlas.

CLASAMENT:

#

Nume echipa

M

V

E

I

G

P

A

1

C.S. ACADEMIA DE FOTBAL G.P 2

13

13

0

0

82-15

39p

+21

2

C.S.S. CRAIOVA

13

11

1

1

45-26

34p

+16

3

C.S. RECOLTA OSTROVENI

13

11

0

2

53-18

33p

+12

4

C.S. FULGERUL MARSANI

13

7

3

3

54-23

24p

+3

5

A.C.S. CFR ROMGAZ CRAIOVA

13

7

2

4

41-26

23p

+5

6

AS.PRO JUNIOR CRAIOVA 2

13

7

1

5

59-25

22p

+4

7

UNIVERSITATEA CRAIOVA III

13

6

1

6

39-60

19p

-2

8

CSJ STIINTA ,,U" 2 CRAIOVA

13

5

2

6

40-39

17p

-4

9

U CRAIOVA 1948.SA.

13

4

0

9

25-42

12p

-9

10

A.C.S. VIITORUL CARCEA

13

3

2

8

28-32

11p

-7

11

C.S. CASA BOGDAN CRAIOVA

13

3

1

9

35-56

10p

-11

12

A.C.S. JIUL PODARI

13

3

1

9

29-57

10p

-8

13

A.S. VOINICELUL 2016 CRAIOVA

13

3

0

10

16-51

9p

-9

14

C.S. REAL CRAIOVA

13

1

0

12

8-84

3p

-18

 

JUNIORI „F” (2009): Puștii lui Alin Dobrotescu și cei ai lui Bogdan Vrăjitoarea se vor antrena luni și miercuri la Atlas.

CLASAMENT:

#

Nume echipa

M

V

E

I

G

P

A

1

A.S. PRO JUNIOR CRAIOVA

11

10

0

1

46-7

30p

+12

2

A.S. OLTENIA JUNIOR CRAIOVA

10

9

0

1

89-12

27p

+12

3

C.S. ACADEMIA DE FOTBAL GICA POPESCU

10

8

0

2

48-34

24p

+9

4

C.S. DINAMYK CRAIOVA

9

7

1

1

59-17

22p

+10

5

UNIVERSITATEA CRAIOVA

11

7

1

3

60-25

22p

+7

6

DINAMYK 2 CRAIOVA

11

7

0

4

53-43

21p

+6

7

C.S. REAL CRAIOVA

11

4

0

7

34-29

12p

-6

8

U CRAIOVA 1948.SA.

11

4

0

7

37-56

12p

-6

9

A.S.F.C. NICOLA CRAIOVA

11

2

0

9

27-64

6p

-12

10

C.S.J. STIINTA ,,U" CRAIOVA

11

2

0

9

22-65

6p

-9

11

C.S.S. CRAIOVA

11

2

0

9

17-89

6p

-12

12

UNIVERSITATEA CRAIOVA II

11

1

0

10

13-64

3p

-12

#PepinieraInsemnaViitor

Liga 1 Betano

Meciul următor

Sâm, 28 Apr 2018

20:45

Viitorul

Liga 1 Betano

Stadionul Ion Oblemenco

DigiSport 1, Telekom Sport, Look TV

Clasamentul

# Echipa M P
1FCSB642
2CFR Cluj640
3Universitatea Craiova634
4Viitorul630
5Astra Giurgiu526
6Poli Iași521

Newsletter

Scrie-ne!