Încheiem en-fanfare stagiul maltez

Universitatea Craiova continuă seria rezultatelor remarcabile din cantonamentul de iarnă.

Elevii lui Gheorghe Mulțescu se impun și în ultimul meci de verificare din Malta: 2-0 cu Zimbru Chișinău. Bancu și Gustavo au marcat în prima repriză, din acțiuni personale, pentru victoria alb-albastră. Cu patru minute înainte de final, Măzărache a ratat o lovitură de la 11 metri, acordată ca urmare a unui fault asupra lui Drăghici.

Universitatea Craiova a arătat astfel în meciul cu Zimbru Chișinău: Mingote – Petre, Popov, Screciu, A. Popescu, Madson, Bîrzan, Manea, Măzărache, Bancu, Gustavo. Au mai intrat: L. Popescu, Drăghici, Vladoiu.

Bilanțul zilei: 2 victorii, cu golaveraj 6-0.