Înfrângere cu SV Meppen în #PrimulMeciDin2018

Știința a pierdut #PrimulMeciDin2018, cel împotriva echipei SV Meppen, scor 2 - 4. Alexandru Mitriță și Andrei Burlacu au marcat cele două goluri alb-albastre din această dimineață!

Universitatea Craiova – SV Meppen 2 – 4 (Alexandru Mitriță, min 24, Andrei Burlacu, min. 77)

Stadion: terenul 4 din cadrul complexului sportiv Papillon

Ora: 11:00 (10:00 – ora României)

LIVE-VIDEO: Laola1.TV

Primul „11” al Științei: Mitrovic - Dimitrov, Popov, Kelic, Screciu, Bancu, Bărbuț, Bic, Zlatinski, Mitriță, Băluță

Vremea bună în dimineața aceasta în stațiunea Belek din Turcia, aici fiind programat #PrimulMeciDin2018: Universitatea Craiova – SV Meppen. Jocul din cadrul complexului sportiv Papillon a început sub semnul echilibrului, ocaziile fiind împărțite. Echipa din Liga a III-a din Germania s-a dovedit a fi una arțăgoasă pe toată durata jocului. Noul transfer al echipei noastre, mijlocașul Bic ar fi putut să ne aducă în avantaj, însă preluarea din interiorul careului a fost mult prea largă și mingea a ajuns la goalkeeperul nemților. „Magicianul” Mitriță a deschis scorul printr-o execuție splendidă de la marginea careului, fără șanse pentru portarul celor de la Meppen. 1 – 0 la pauză pentru Știința!

Pe parcursul celei de a doua reprize au mai intrat pe teren: L. Popescu, Tiago, Popa, Juncu, Datkovic, Mateiu, Martic, V. Constantin, Gustavo, Mihăilă și Burlacu.

În partea a doua a meciului s-au înscris cinci goluri. Nemții au început să exercite o presiune constantă la poarta lui Popescu și egalarea a venit în minutul 54. În doar două minute, cei de la SV Meppen au mai marcat de două ori, astfel că scorul devenea 1 – 3. Vârful Burlacu a redus din diferență în minutul 77 printr-o fază frumoasă pe flacul stâng, însă nemții au restabilit diferența la faza imediat următoare. Brazilianul Gustavo a ratat o lovitură de la unsprezece metri cu doar câteva minute înainte de finalul partidei. Penaltiul a fost obținut de juniorul Juncu. Scorul nu s-a mai schimbat până la finalul jocului. #PrimulMeciDin2018 se încheie cu o înfrângere: 2 – 4!

Le mulțumim tuturor suporterilor care au fost alături de Știința în această dimineață urmărind transmisiunea LIVE-VIDEO de pe website-ul Laola1.tv!