Manita în Bănie! Universitatea 5-0 Voluntari în primul meci oficial din 2017!

2.500 de suporteri au venit azi pe Extensiv să cânte pentru jucătorii noștri și au avut parte de un super spectacol.

Craiova a avut ocazii mari încă din primele minute. După mai multe ratări, Rocha a reușit primul gol al meciului. Câteva minute mai tarziu, Ivan a fost aproape de gol, dar a lovit bara. Bancu a făcut 2-0 chiar înainte de pauză, după un super contra-atac alături de Băluță.

Repriza a doua a început perfect. De data asta, Bancu i-a pasat lui Băluță care a făcut 3-0. Ceva mai tarziu, Calancea a avut o super intervenție la lovitura libera bătută de Cernat. Tot Băluță a marcat și pentru 4-0, din pasa lui Ivan. Căpitanul Craiovei a reușit ultimul gol al meciului și s-a terminat 5-0.

După rezultatele bune din meciurile amicale a venit și prima victorie oficiala. Știinta trece pe 2, peste Steaua, care joacă etapa asta la CFR Cluj. E începutul perfect pentru #BataliaPentruTitlu!

Universitatea Craiova   5–0 FC Voluntari