Remiză a echipei secunde într-un nou joc de verificare

Trupa lui Iencsi rămâne imbatabilă în jocurile de verificare din această vară. Știința 2 a remizat pe teren propriu, scor 1 - 1, cu formația Unirea Bascov, unicul gol al alb-albaștrilor fiind marcat de Bîrzan pe final de meci.

Data: 03.08.2019

Ora: 11:00

Stadion: „Extensiv”, Craiova

Spectatori: 50

Competiție: Amical

Gol: Radu Bîrzan (min. 88)

Universitatea Craiova 2 în prima repriză: Poenaru - Petre, Popescu I., Ispas, Juncu – Bîrzan, Țegle, Dobre A., Nițu – Popescu O., Iovan.

Universitatea Craiova 2 în a doua repriză: Păușescu - Olteanu, Dobre C., Piciu, Vadasis – Enache, Kim, Trașcă, Trancă – Pascu, Danciu.

Antrenor: Adrian Iencsi

Unirea Bascov: Petrișor – Oroviceanu, Dumitrache, Ciocârlan, Constantin – Pișcanu, Iomandi, Casoni, Stancu – Târș, Ivan. Au mai evoluat pe parucrsul meciului: Călinoiu, Bălan, Iordache, Dan, Udrea, Păun, Drăgănoaia. Antrenor: Adrian Dulcea.