Știința 2 s-a reunit astăzi

Știința 2 s-a reunit astăzi

Gata vacanța și pentru „satelitul” Universității Craiova. Jucătorii echipei secunde s-au reunit în această dimineață sub comanda antrenorului principal Adrian Iencsi și au început deja pregătirile pentru cea de a doua parte a campionatului Ligii a III-a, seria a III-a. 

Lotul de jucători prezent astăzi la reunire: Poenaru, Eftimie, Bunea, Lungu, Olteanu, Bîrzan, Vadasis, Dobre, Piciu, Mitran, Guţă, Petre, Trancă, Popescu, Vulpe, Briceag, Neţoiu, Brăşfăleanu, Croitoru, Mitru și Enache.

Clasamentul Ligii a III-a, seria a III-a în acest moment:

Loc Echipa M V E I Gol +/- Pct
1. AFC Progresul 1944 Spartac 15 10 4 1 39-9 30 34
2. CSM Slatina 15 10 4 1 33-9 24 34
3. Universitatea Craiova 2 15 8 3 4 29-16 13 27
4. CSM Flacăra Moreni 15 8 3 4 27-17 10 27
5. CSM Alexandria 15 8 1 6 22-14 8 25
6. ACS Vediţa Coloneşti M.S. 15 7 3 5 17-20 -3 24
7. ACS Unirea Bascov 15 5 7 3 31-28 3 22
8. CS Blejoi 15 6 4 5 17-17 0 22
9. ACS Olimpic Cetate Râşnov 15 6 3 6 23-22 1 21
10. ACS SR Municipal Braşov 15 5 4 6 16-22 -6 19
11. AS FC Pucioasa 15 5 3 7 23-23 0 18
12. SC FC Voluntari SA 2 15 5 3 7 31-38 -7 18
13. AFC Astra 2 15 3 4 8 21-23 -2 13
14. CS Baloteşti 15 3 2 10 17-31 -14 11
15. ACS Tractorul Cetate 15 3 1 11 16-50 -34 10
16. CS Sporting Roşiori 2008 15 2 3 10 9-32 -23 9

Programul etapei a 16-a din Liga a III-a, seria a III-a:

Mar 7, 2020 15:00 AFC Progresul 1944 Spartac   -   ACS SR Municipal Braşov  
Mar 7, 2020 15:00 CSM Alexandria   -   AS FC Pucioasa  
Mar 7, 2020 15:00 AFC Astra 2   -   CS Blejoi  
Mar 7, 2020 15:00 ACS Tractorul Cetate   -   ACS Vediţa Coloneşti M.S.  
Mar 7, 2020 15:00 CS Sporting Roşiori 2008   -   CSM Slatina  
Mar 7, 2020 15:00 ACS Olimpic Cetate Râşnov   -   CSM Flacăra Moreni  
Mar 7, 2020 15:00 ACS Unirea Bascov   -   SC FC Voluntari SA 2  
Mar 7, 2020 15:00 CS Baloteşti   -   Universitatea Craiova 2  

#PepinieraInseamnaViitor

Liga 1 Betano

Meciul următor

Vin, 25 Sep 2020

21:00

FC Argeș

Liga 1

Stadionul „Nicolae Dobrin”

DigiSport 1, Telekom Sport, Look TV

Clasamentul

# Echipa M P
1Universitatea Craiova39
2FC Botoșani37
3FC Voluntari37
4CFR Cluj37
5FCSB36
6Gaz Metan36
7Chindia34
8UTA Arad33
9Politehnica Iași33
10Academica Clinceni32
11FC Hermannstadt32
12FC Dinamo32
13Sepsi Sf. Gheorghe32
14FC Argeș31
15Astra Giurgiu31
16Viitorul31

Newsletter

Scrie-ne!

Datele personale colectate în formularul de mai sus vor fi folosite exclusiv pentru îmbunătățirea calității serviciilor noastre, prin luarea la cunoștință a sugestiilor și nemulțumirilor dvs.