Una caldă, alta rece: juniorii U-17 merg în sferturile Cupei, cei de la U-19 se opresc în optimi!

În cursul zilei de astăzi s-au disputat optimile de finală ale Cupei României la categoriile Under-17 și Under-19. Băieții antrenați de Dragoș Bon s-au calificat la limită, scor 2 - 1, în timp ce elevii lui Petrișor Bondrea au fost învinși la limită, scor 4 - 3.

Juniori Under-19 (1999 - 2000): CSS Slatina - Universitatea Craiova 4 - 3. Antrenorul Petrișor Bondrea a aliniat următoarea echipă: Bobonete - Albăstroiu, Vlădulescu, Sima, Vadasis - Stăiculescu, Dobre, Nichifor, Vulpe - Baicu, Zbona. Pentru alb-albaștri au marcat: Gunie, Nichifor și Baicu. Au mai evoluat pe parcursul meciului: Gunie, Baciu și Cercel. Ca urmare a acestui rezultat, băieții de la Under-19 se opresc în optimile Cupei României.

Juniori Under-17 (2001 - 2002): Universitatea Craiova - CS Pandurii Lignitul Târgu Jiu 2 - 1. Antrenorul Dragoș Bon a mizat pe următorul prim unsprezece: Preduț - Nițuică, Manea, Dobre, Rezeanu - Pătulea, Nițu, Sîrbu, Moldovan - Moga, Cojocaru. Pentru alb-albaștri au marcat: Sîrbu și Nițu. Au mai evoluat pe parcursul partidei: Boștină, Simon, Negrea și Guță. Ca urmare a acestui rezultat, cei de la Under-17 merg mai departe în sferturile de finală ale Cupei României.