1-1 pe „Arena Națională”

Duelul încrâncenat cu FCSB s-a încheiat 1-1. După ce FCSB a deschis scorul în minutul 1, atunci când Edjouma a profitat de o respingere în careu, Știința a egalat în minutul 90+1. Elvir Koljic a lovit o minge cu capul, iar aceasta a fost deviată de de unul dintre jucătorii gazdelor.

FCSB: Târnovanu - Sorescu, Cristea, Tamm, Radunovic - Edjouma, Șut, Oct. Popescu - Cordea, Miculescu, Fl. Coman
Rezerve:  An.Vlad, Crețu, Dawa, Haruț, Omrani, Nikolov, Oaidă, Pantea, Radaslavescu
Antrenor: Mihai Pintilii

Universitatea Craiova: L.Popescu - Vătăjelu, Zajkov, R. Silva, Ndong - Mateiu, Al. Crețu - Cîmpanu, Ișfan, A. Ivan - Markovic
Rezerve: Lazar, Vlădoiu, Mitrea, Găman, Sala, Roguljic, Rivaldinho, Koljic
Antrenor: Eugen Neagoe