„Dubla” lui Andrei Ivan ne aduce victoria cu Hermannstadt

Universitatea Craiova începe bine anul 2023 pe teren propriu. Trupa noastră a reușit o victorie cu 2-0 în fața echipei FC Hermannstadt.. După 0-0 la pauză, Andrei Ivan a făcut „dubla” și a adus victoria. Primul gol a venit în minutul 48, iar al doilea a venit în minutul 69. Prima reușită a provenit dintr-o execuție de la marginea careului și a doua dintr-o lovitură de cap. Ocaziile au mai curs la poarta oaspeților, dar scorul a rămas 2-0 pentru Știința.

Universitatea Craiova: Arlauskis - Martic, V. Găman, Raul Silva, Vătăjelu - Căpățînă, Screciu - Ișfan, Nistor, A. Ivan - Rivaldinho

Rezerve: I. Popescu - Zajkov, Hanca, Mateiu, Danciu, Roguljic, Cîmpanu, Koljic, Markovic

Antrenor: Eugen Neagoe

Hermannstadt: Letica - C. Ene, Bejan, Issah - Butean, P. Petrescu, Mino Sota, Opruț - Balaure, D. Paraschiv, Oroian

Rezerve: Muțiu - V. Popa, Etienne, Biceanu, C. Popescu, Bărbuț, D. Iancu, Babic, Buhăcianu

Antrenor: Marius Măldărășanu