Echipa a doua a Științei a învins cu scorul de 4-0 formația Minerul Costești, într-o partidă amicală!

Golurile au fost marcate de Dragoș Popa, Alberto Călin, Denis Benga și Alexandru Mitru.

La pauză a fost 3-0 pentru Universitatea Craiova II după golurile lui Popa, Călin și Benga. În repriza a doua, pentru Craiova a marcat Mitru.

Antrenorul Alex Stoica a folosit în prima parte jucătorii: Bănuță - Olteanu, Nețoiu, Hrelea, Benga - Croitoru, Danciu, Sala, Călin - Bană și Popa. Din minutul 46 au intrat Lungu - Mocanu, Bușu, Ciolacu, Guță - Domnu, Mitru, Ricman, Epure - Trică. Fundașul Hrelea a fost singurul care a rămas pe teren toate cele 90 de minute. Următorul test va fi miercuri, tot pe stadionul „Extensiv”, cu Petrolul Potcoava.