Egal în derby-ul Doljului din Liga 3

CSO Filiași și Universitatea Craiova II au încheiat la egalitate, scor 1-1, în meciul care a contat pentru etapa cu numărul 12 din Liga 3, seria a 6-a. Pentru gazde a punctat Rogoveanu în minutul 5. Acesta a marcat dintr-o lovitură de la 11 metri, în timp ce pentru Universitatea a egalat situația pe tabelă Dumitru Popa în minutul 24. Alin Șerban, de la gazde, a fost eliminat în repriza secundă.

CSO Filiași: Florin Șerban – Calu, Vlăduț Popa, Edi Dina, Alin Șerban – Manolache, Pencea, Rogoveanu – Armășelu, Fotescu, Vâlcică. Au mai intrat: Duriță, Zamfir, Bubuioc, Crețu, Dănescu.

Universitatea Craiova II: Rusu – Mocanu, Mitran, Brășfăleanu, Olteanu – Danciu, Sala, Guță, Ciolacu – Popa, Roman. Au mai intrat: Iepure, Croitoru, Cîrpici, Domnu, Ricman.