Eșec în prima etapă a play-out-ului

Universitatea Craiova II a pierdut duelul cu Petrolul Potcoava din prima etapă a play-out-ului Ligii 3, seria a 6-a, scor 2-3. În prima repriză, „Satelitul” a fost condus cu 2-0, dar alb-albaștrii au revenit și au egalat până la pauză prin golurile lui Atanas Trică Balaci și Marian Danciu. Gazdele au rămas în 10, după ce Mihai Militaru a fost eliminat în 57. Universitatea II a continuat să atace, însă fără succes, iar unicul gol din repriza a doua a fost marcat de Potcoava, astfel că meciul s-a încheiat 3-2.

Universitatea Craiova II: 25. Bănuță - 39. Mitran, 2. Nețoiu, 6. Brășfăleanu, 5. Benga - 24. Sala, 16. Domnu, 23. Danciu - 11. Călin - 9. Trică - Balaci, 41. Ciolacu. Au mai intrat: Olteanu, Neață și Istratie. Antrenor: Corneliu Papură