Hattrick-ul atacantului Popescu aduce a doua victorie consecutivă a „satelitului”

Echipa a doua a Universității Craiova începe să lege din nou victoriile: azi, băieții lui Corneliu Papură au făcut o nouă victimă în deplasare, la Pâncota. Partida CS Șoimii Lipova - Universitatea Craiova II se încheie cu victoria alb-albaștrilor, scor 3 - 2, în cea de a zecea etapă a Ligii a III-a, Seria a IV-a. Știința II ajunge la 20 de puncte obținute în 10 meciuri jucate.

Antrenorul „satelitului”, Corneliu Papură a mizat pe următorul prim unsprezece: Dică - Borța, Ion, Bogdan, Petre - Enache, Iuga, Constantin - Frăsineanu, Popescu, Trancă. Scorul la pauză a fost 0 - 0, însă repriza a doua s-a dovedit a fi una extrem de animată, deoarece în ultimele 25 de minute s-au marcat cinci goluri. Vârful echipei a doua, Alexandru Popescu a fost cel care a deschis balul în minutul 65. Acesta a marcat din nou din penalty în minutul 73, iar replica gazdelor a venit în doar două minute, aceștia reușind să înscrie în minutele 73 și 75. Cele trei puncte extrem de importante în ecuația clasamentului ni le-a adus „decarul” Popescu în ultimul minut de joc, reușind să își treacă în cont, astfel, și hattrick-ul.

Pe parcursul partidei au mai fost efectuate următoarele modificări: Țoiu în locul lui Constantin (min. 73) și Gunie în locul lui Trancă (min. 75).

Partida Universitatea Craiova II - CSO Filiași din etapa a 11-a a Ligii a III-a, Seria a IV-a se va disputa sâmbătă, 4 noiembrie 2017, de la ora 14:00, pe stadionul „Extensiv” din Craiova. Intrarea este LIBERĂ!