Remiză între Știința și Rapid

Universitatea Craiova a deschis scorul în partida cu Rapid. Alexandru Mitriță a marcat în minutul 30, însă Rapid a egalat la câteva minute după ieșirea de la cabine. Hromada a punctat pentru oaspeți. Pentru Știința urmează jocul cu FCU, de duminică, ora 20:45. Toți suporterii Universității Craiova sunt așteptați în Peluza Nord.

Universitatea Craiova: L. Popescu – Vlădoiu, Screciu, Maldonado, Bancu – Al. Crețu (’90+1, Kozulj), Mateiu, Houri (’65, Anzor) – Baiaram (’88, Danciu), Markovic (’46, Ivan), Mitriță (’65, Blesa). Antrenor: Ivaylo Petev.
Rapid: Aioani – Braun, L. Cristea, Iacob, Bădescu – Hromada (’61, Al. Albu), Hasani (’72, Burmaz), Oaidă – Krasniqi, Rrahmani, Petrila (’61, Papeau). Antrenor: Cristiano Bergodi.