Un 0 - 0 nedrept

Universitatea Craiova: Pigliacelli - R. Popa (73 Markovic), Gardoş, Tiago Ferreira – Dimitrov (35 Briceag), Mateiu, Cicâldău, Bancu - Burlacu, Glavina (64 Bărbuţ), Mitriţă. Antrenor: Devis Mangia. Rezerve neutilizate: L. Popescu – Kelic, Zlatinski, Mihăilă.

Poli Iaşi: D. Rusu – Gallego, Mihalache, Frăsinescu, Chelaru, Panţâru – Cioinac Ştefănescu (66 Bosoi), Kizito (78 P. Petre), Pârvulescu (61 Mimoun) - An. Cristea. Antrenor: Flavius Stoican. Rezerve neutilizate: Cobrea –Danale, I. Roşu, S. Moldovan.

Arbitru: Horaţiu Feşnic (Cluj). Asistenţi: Valentin Avram şi Mircea Orbuleţ (ambii din Bucureşti). Rezervă: Ionuţ Coza (Cernica). Observatori: Romulus

Partida a început cu aproape 45 de minute întârziere din cauza unei probleme la instalația de nocturnă cauzată de o avarie la sistemul electric al orașului.

Controlul primei reprize a aparținut în totalitate elevilor lui Devis Mangia, care au ratat în mai multe rânduri deschiderea scorului la ocaziile lui Mitriță sau Burlacu.

Repriza a doua a fost în totalitate la discreția alb-albaștrilor care și-au mai trecut în cont câteva ocazii de gol prin Mitriță, Bancu, Glavina sau Markovic.

A fost un 0-0 nedrept privind statistica jocului: posesie: 63% – 37%, , șuturi pe poartă: 10 – 0,  cornere: 5 – 1, intervenții portar: 0 – 10.