Universitatea II a debutat cu o remiză în noul sezon

Alb-albaștrii au terminat la egalitate, scor 1-1, partida susținută vineri seară, pe stadionul „Extensiv“, în compania formației CS Balotești.

Oaspeții au deschis scorul în minutul 6, când Mihai Badea a transformat lovitura de la 11 metri obtinută de Paraschiv. A urmat un adevărat asalt la poarta formației CS Balotești însă tabela a rămas neschimbată până în minutul 90, când Marian Șerban a restabilit egalitatea tot după o lovitură de la 11 metri.

Universitatea II Craiova: 1. Andrei Marinescu – 4. Florin Ispas, 3. Marius Briceag, 28. Robert Petre, 16. Raul Hreniuc, 14. Alin Țegle, 8. Remus Enache, 5. Marian Șerban, 9. Luis Nițu, 7. Marian Danciu, 26. Raoul Baicu.
Rezerve: 13. David Poenaru – 23. Alex Olteanu, 15. Octavian Popescu, 21. Adrian Juncu, 27. Cosmin Piciu, 10. Remus Trancă, 2. Andrei Dobre.
Antrenor: Adrian Iencsi.