Universitatea s-a impus și în amicalul cu FC Drita

Universitatea Craiova a bifat o nouă victorie în meciurile amicale din cadrul stagiului de pregătire din Bulgaria. Știința a învins FC Drita, scor 2-0, iar golurile alb-albaștrilor au fost marcate de Alexandru Crețu și Ante Roguljic.

Universitatea Craiova, prima repriză: Lazar – Vlădoiu, Mendy, R. Silva, Borța – Căpățînă, Mateiu – Ivan, Danciu, Mitriță – Koljic.
Universitatea Craiova, repriza a doua: L. Popescu – Mitran, Mendy, Badelji, Borța – Crețu, Sala – Danciu, Roguljic, Găină – Trică. Au mai intrat: Bancu, Stana, Gașpar.
Antrenor: Eugen Neagoe.