Cele 3 puncte vin în Bănie

Universitatea Craiova s-a impus pe terenul Rapidului, scor 2-1, iar golul victoriei a venit în minutele de prelungire ale jocului de pe „Giulești”. Pentru Știința au înscris Andrei Ivan (min. 30) și Alex Crețu (min. 90+6), în timp ce pentru formația gazdă a marcat Burmaz (min. 77).

Rapid: Ungureanu – Braun (’46, Borza), Săpunaru, Iacob, Onea – Kait (’71, Hasani), Papeau (’65, Emmers), Oaidă (’58, Burmaz) – Bamgboye, Rrahmani, Krasniqi. Antrenor: Bogdan Lobonț.

Universitatea Craiova: L. Popescu – Căpățînă, Zajkov, R. Silva, Bancu – Crețu, Mekvabishvili – Baiaram (’56, Danciu), Houri (’74, Mateiu), Ivan (’74, Mitriță) – Markovic (’90+5, Blesa). Antrenor: Costel Gâlcă.